Příroda a aktivně

Co takhle uniknout od každodenního shonu a svěřit se do péče osvěžující přírody? Nebo si snad raději dáte pořádně do těla? Inspirujte se našimi tipy na výlety za přírodními krásami a poutavými výhledy. Vybrat si můžete i z pobytů pro cyklisty, pěší turisty a příznivce aktivní relaxace.

Českomoravské pomezí

Velehory u nás sice nenajdete, přesto ale vystoupáte do nebeských výšin. Povznesou vás tam desítky rozhleden a vyhlídkových věží stejně jako okouzlující krajina Českomoravského pomezí. Stovky kilometrů pěších tras a cyklotras vás zavedou do prvních kopců Žďárských vrchů, skalních měst Toulovcových maštalí nebo za hornickou historií na Hřebeč. Aktivní odpočinek vám nabídnou sportovně-rekreační areály, za adrenalinem se můžete vydat na několik trailových tratích. Tak obujte toulavé boty nebo šlápněte do pedálů a vzhůru na cesty!

Svídnicko-javorské knížectví

Každý, kdo rád tráví čas aktivně, si u nás přijde na své. V regionu se nachází spousta malebných cyklistických a pěších stezek různé délky a náročnosti, které vedou k tajemným a okouzlujícím místům, jako je jezero Daisy, přírodní park Książ nebo Myśliborská rokle. Po horských stezkách se můžete vydat na nedaleké vrcholy, jako jsou Ślęża, Wielka Sowa nebo Chełmiec. Pro milovníky vodních radovánek jsou připraveny moderních bazény v Jaworu, Świebodzicích nebo Witoszowě.

tipy na víkend i dovolenou

Nechte se inspirovat tipy na vícedenní pobyty v Česku, Polsku i na obou stranách hranice
https://www.czecot.cz/images/tp/622x622/23749.jpg
Na kole i pěšky krajinou památek i světových skladatelů

Vydejte se napříč pestrou krajinou Českomoravského pomezí a objevujte klenoty v podobě malebných zámků, přírodních krás i historických měst s mnoha nevšedními příběhy.

https://www.czecot.cz/images/tp/622x622/23630.jpg
Za adrenalinem i historií

Vyrazte malebnou přírodou objevovat krásy kraje na pomezí Čech a Moravy. Záleží jen na vás, zda dáte přednost čistě sportovním výkonům nebo do svého itineráře zařadíte i památky se staletou historií.

prezentujeme se na

© 2020 - 2021 Českomoravské pomezí | WebEdit: World Media Partners, s.r.o., Design: Jan Švarc